www... 17 maja 2004
Pierwsze w tym roku :) bardzo prowizoryczne zmiany na stronie. Wybaczcie, że dopiero teraz, że tak mało i w ogóle :)  Cóż... "najpierw powoli, jak żółw ociężale ruszyła maszyna po szynach ospale" (Chodzi oczywiście o szyny PCI)
ppż... 13 maja 2004
Odbyło się pierwsze robocze spotkanie NFKOP (czyt. NieFormalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki :)  O tym,  kto, co i dlaczego... już wkrótce :)
ppż... wrzesień 2003 - maj 2004
Przez cały ten czas mniej lub bardziej intensywnie toczyły się pewne "prace studialne"... ale czy to w ogóle kogoś interesuje???
www... 15 września 2003

Oddano do użytku galerie ze zdjęciami z roku 2003 !!! Ponad 200 fotografii w rozdzielczości 800x600 z cyfrowego aparatu Ks. Łukasza !!!

Wielkie dzięki dla Księdza za udostępnienie łącza. Z domu tych 40 MB nigdy bym nie wysłał.
Poprawiono też błędy w galeriach z lat poprzednich. Teraz wszystko powinno się wyświetlać poprawnie :)

ppż... 12 - 14 września 2003

12 września odbyło się spotkanie Służb Organizacyjnych podsumowujące tegoroczną Pielgrzymkę. Na szczęście ominęła mnie wątpliwa przyjemność uczestniczenia w tym posiedzeniu ( mam usprawiedliwienie :). Podobno dosyć ostro krytykowano się wzajemnie. Mam nadzieję, że jak co roku, wraz z nadejściem jesieni atmosfera się ochłodzi, WSZYSCY wyciągną wnioski, dostrzegą drzazgi nie tylko w cudzych oczach i na Boże Narodzenie połamią się opłatkiem (a potem będziemy żyć długo i szczęśliwie :)...

14 września odbyło się spotkanie poświęcone powołaniu Stowarzyszenia na rzecz Pielgrzymki Żywieckiej. Zastanawiano się nad celami Stowarzyszenia i możliwościami ich realizacji. Podjęto decyzje:
- że chcemy się stowarzyszyć,
- o rozpoczęciu prac nad projektem statutu,
- o zebraniu informacji na temat procedur prawnych związanych z powstaniem i funkcjonowaniem stowarzyszeń.

Kolejne spotkanie w sprawie Stowarzyszenia ma się odbyć po 21 września.
Jeżeli chcesz się włączyć w tę nową inicjatywę - daj nam znać:

1611@z.pl

www... 2 września

Dodano galerie z fotografiami z lat poprzednich. Już wkrótce 200 zdjęć z roku 2003 :)

www... 31 sierpnia - RIPOSTA ;-)

...

!! AUTOCENZURA !!
("To wszystko było, minęło, zostało tylko wspomnienie")

...

© Copyright 2003 by Marek Ostachowski vel Peregrinus Scribus


Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

Art. 16. "Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do:
1) autorstwa utworu,
2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo,
3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu."

www... 31 sierpnia

Aktualizacja strony - dane statystyczne o Grupie I. Zdjęć ciągle nie ma :(

ppż... 23-29 sierpnia

Trwała Piesza Pielgrzymka Żywiecka Roku Pańskiego 2003. Z Bożą pomocą wróciliśmy do domu cali i zdrowi (w miarę ;).

ppż... 23 sierpnia, godz. 0:50

ufff... udało się zamknąć Sekretariat Grupy I i wstukać dane do komputera. Zapisaliśmy 351 osób, tj. o około 100 mniej niż w zeszłym roku. Ale nasi Goście z Pielgrzymki Gdańskiej mówią, że to ogólnopolska tendencja. Może ks. Łukasz miał rację - zeszłoroczna frekfencja była plonem pielgrzymki Ojca Świętego. A może warto było rozwiesić plakaty na Żywcu? Ponad połowa zapisanych osób pochodzi spoza Żywca!!! Gucio, który rozwiózł plakaty do okolicznych miejscowości odwalił kawał dobrej roboty!!! Mamy też w naszych szeregach ludzi z Bielska-Białej, Katowic, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Szczecina, okolic Poznania, a nawet z RFN !!! Średnia wieku 20,3 lat. Średni staż (na PPŻ) 2,6. Oczywiście, większość pielgrzymów to Siostry - 251 :). Trzy osoby z grupy I w trakcie trwania pielgrzymki obchodzą swe urodziny: 18, 24 i 60!!! To tyle...
Do 30 sierpnia nie odpowiadam na emaile!!!

Peregrinus Scribus

ppż... 17 sierpnia

Sekretariat Pielgrzymki rozpoczął zapisy. Jak na razie frekwencja niska :( Jeżeli przyjdziecie w czwartek i w piątek - NA PEWNO BĘDZIECIE STAĆ W KOLEJCE :p
 W przyszłym roku chyba wprowadzimy zniżki za zapisy w "przedsprzedaży" ;)
aha... Muzyczni się organizują a nagłośnienie jest organizowane :)
Alleluja i do przodu ???

 ppż... 8 sierpnia

W piątek 8 sierpnia odbyło się spotkanie Służb Organizacyjnych. NIE MA MUZYCZNYCH ! Na szczęście nie ma też nagłośnienia, więc podstawowa zasada rachunkowości została zachowana - bilans wychodzi na zero :( Ksiądz Łukasz pytał o "myślenie eklezjalne"... Myślę, że wielu młodszych parafian angażujących się w życie parafii katedralnej ma kłopoty z myśleniem w ogóle, a z "myśleniem eklezjalnym" w szczególności...
A może coś nie tak z duszpasterstwem? A zresztą... bez względu na wszystko "nie ma jak w naszej wędrować pielgrzymce"! :)

 www... 2 lipca Roku Pańskiego 2003

Sesja się skończyła, więc... Dodano fotografie do istniejących już stron i poprawiono kilka zauważonych błędów

 ppż... w czerwcu Roku Pańskiego 2003

Ksiądz Łukasz Szweda podjął decyzję o powrocie noclegu w Bolęcinie - zamiast Alwerni (Gr. 1 dzień 2). Dokonał też pierwszego przejazdu trasy.

Wydrukowano plakaty informujące o pielgrzymce i rozpoczęto ich kolportaż do okolicznych parafii.

Odbyło się pierwsze spotkanie Służb Organizacyjnych. Ze względu na bardzo niską frekwencję (sobota) nie ustalono nic konkretnego.

 www... 18 czerwca Roku Pańskiego 2003

Witryny internetowe nigdy nie są gotowe! Ta też nie jest... Nie istnieją jeszcze strony "porady" i "galeria", na wszystkich innych brakuje fotografii, istnieją plany przebudowy index'u.
Ale cóż, nie od razu Rzym zbudowano, a oficjalne otwarcie ogłosić trzeba... A więc, nadejszła wiekopomna chwila... Witrynę Pieszej Pielgrzymki Żywieckiej uważam za otwartą :)

Peregrinus Scribus